Sitemizde şuan toplam 11413 film bulunmaktadır.

Superman Çelik Adam

0
( Yüksek Kalite )
Superman’in kökenini ve nereden geldiğini araştırdığı Çelik Adam filminde yönetmen koltuğunda daha önce Watchmen ve 300 Spartalı filmlerinin yönetmenliğini ve Wonder Woman filminin yapımcılığını üstlenmiş, 5 ödül ve 13 ödül adaylığına sahip Zack Snyder oturmaktadır. Filmin senaryosunda ise Dunkirk, Prestij, Inception ve Batman filmlerinin senaristliğini yapmış Christopher Nolan ve Davis S. Goyer’in imzası bulunmaktadır.
Krypton gezegeninde Lara-El (Ayelet Zurer) doğum yapmaktadır. Doğan bebek Kal gizli tutulmak zorundadır çünkü tüm doğumların aksine o doğal doğmuştur ve genleri ile oynanmamıştır. Jor-El (Russell Crowe) Krypton Konseyine gezegenin çökmeye başladığını ve yıkımın eşiğinde olduklarını söyler. Konsey ona inanmaz ve gezegenin el yazmalarını gezegenden çıkartmasını yasaklar. Gezegenin dengede ve sorunsuz olduğunu söylerler.General Zod (Michael Shannon) ve birkaç takipçisi konseye saldırır. Zod konsey ile ters düştüğü için ona katılacağını düşünerek Jor-El’i de yapacağı darbeye davet eder. Jor-El gezegenine ihtanet etmeyeceğini söyler ve bu teklifi reddeder ve Zod bunun üzerine Jor-El’in tutuklanmasını ister.
Jor-El kuluçka odasından yüzerek geçer ve tehlikede olduğunu düşündüğü el yazmalarını alır. Lara ise o sırada önceden oğullarını Krypton’dan kaçırmak için kullanacağı uzay gemisini hazırlamaktadır. Jor-El aldığı el yazmalarını oğlu ile birlikte uzay gemisine koyar. Lara oğlundan ayrılmakta zorlansa da Jor-El onun hayatını kurtarmak için bunun gerekli olduğunu ve gittiği yer olan Dünya’da sarı renkli güneş sayesinde daha güçlü ve daha hızlı olacağını söyler.
Çift uzay gemisini fırlatmaya hazırlanırken Zod, El ailesinin evine gelir ve el yazmalarını vermelerini emreder. Yazmaların uzay gemisinde olduğunu öğrendiğinde Jor-El’i bıçaklayarak öldürür ve o sırada Lara ise uzay gemisini çoktan uzaya fırlatmıştır. Öfkeli Jor-El ve karısı el yazmalarını yok ederek Krypton ırkını lanetlemiştir. Zod bebeğin ve el yazmasının bulunduğu uzay gemisinin vurulmasını emreder fakak Krypton Savunma güçleri gemisi geldiğinde emri iptal olur ve küçük uzay gemisinin fantom sürücüsü devreye girmiş ve kısa bir süre içerisinde uzayda kaybolmuştur. Zod ve takipçileri ise Fantom Bölgesi’ne sürgüne gönderilmiştir. Kısa bir süre sonra ise Krypton Gezegeni’nin çekirdeği çöker ve üzerindeki herkes yanarak bunu izler. 3 ay önce

44 views
FILM BILGILERI 6 ay önce eklendi
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?