Sitemizde şuan toplam 11413 film bulunmaktadır.

Torbaaz

0
( Yüksek Kalite )
Torbaaz 2020 yapımı bir Hindistan aksiyon ve dram filmidir. Filmin yönetmenliğini daha önce Jal filminde yönetmenliği ve Shola Aur Shabnam ve Krantiveer filmlerindeki oyunculuğu ile tanınan Girish Malik yapmaktadır. Yönetmen 2013 yılında Pusan Uluslararasu Film Festivalinde bir ödüle aday olmuştur.
Filmin senaryosunu ise Bharti Jakhar, Girish Malik ve Mohammad Muneem kaleme almıştır. Filmde ana karakterleri Sanjay Dutt, Nargia Fakhri ve Rahul Dev canlandırmaktadır. Onlara Ansuman Bhagat, Paras Gola, Humayoon Shams Khan ve Rahul Mittra eşlik etmektedir.
Filmde Sanjay Dutt’un canlandırdığı karakter Afganistan’da mülteci çocuklar için kriket kursları ve maçları düzenleyen bir ordu mensubu askerdir. Bu çocuklar genelde intihar bombacısı olarak yetiştirilmektedir. Dutt ise insiyatif alarak terörist örgütlerin bunu yapmasına engel olmaktadır. Kriket turnuvaları ve eğitimleri düzenleyerek çocukları bu terör örgütlerinden uzak tutmaktadır. Fakat ne yazık ki terör örgütleri ona karşı planlar yapmaktadır. Dikkatlerini bu oyuna vermiş olan çocukları kandırıp canlı bomba haline getirmeye çalışmaktadırlar. Kunal ise onların karşısında durmak için her şeyi yapacaktır.
Kendilerine saldıran batılı güçlere karşı koyduklarını iddia eden teröristler bunu çocuk intihar bombacıları ile yapmaktadır. Dutt’ın etrafındaki insanlar mülteci kamplarındaki çocukların birer terörist potansiyeli olduğunu söylemektedir. Birisinin bir gün bomba patlatıp beraberindeki herkesi öldüreceğinden korkmaktadırlar. Fakat o mülteci çocukların sadece birer çocuk olduğunu düşünmektedir. Terörist değil onların birer terör kurbanı olduğunu söylemektedir.
Terörist lideri ile yaptığı bir konuşmada lider ona çocukların güzel olduğunu fakat onlara daha büyük bir amaçta ihtiyacı olduğunu bu yüzden kriket saçmalığını bırakması gerektiğini söyler. Terörist liderin çocukların iyiliği için bunu istediğini söylediğinde ise Dutt öfkelenir. Mülteci çocukların terörist olduklarını iddia eden arkadaşı ile takımlarını bir maçta karşılaştırma planı yapan ana karakter, çocukları eğitmeye başlar. Bu sırada Kabul’de teröristler ve batı askerleri çatışmaktadır. 3 ay önce

62 views
FILM BILGILERI 9 ay önce eklendi
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?